Outsourcing pracowników, wady i zalety

0
402

Outsourcing pracowników, wady i zalety

Przy każdej współprace z innymi firmami są swoje wady i zalety.

Wśród pozytywnych czynników outsourcingu pracowników można wyróżnić:

 •  Wykorzystanie kadr o wymaganych kwalifikacjach.
 •  Zmniejszenie liczby pracowników podstawowych o niskim zatrudnieniu.
 •  Oszczędność środków finansowych poprzez optymalizację systemu podatkowego.
 •  Możliwość poświęcenia więcej czasu na rozwój głównego nurtu działalności firmy.
 •  Zaletą jest również zmniejszenie obciążenia księgowości i działu kadr.
 •  Rozwiązywanie spornych sytuacji kadrowych. Wszystkie konflikty związane z wynagrodzeniem wynajmowanych pracowników leżą całkowicie na firmie outsourcingowej. To on zajmuje się rozwiązywaniem problemów związanych z płaceniem zwolnień lekarskich, przestojów, urlopów, przymusowego odbywania szkolenia lub opieki medycznej. Również na firmie outsourcingowej leżą wszystkie pytania dotyczące wypłat wynagrodzeń dla pracowników.
 •  Gwarancja wysokiej jakości usług outsourcingu pracowników-zgodnie z umową cała odpowiedzialność za realizację projektu spoczywa na outsourcerze. Naruszenie warunków outsourcingu pracowników i jakości wykonania pracy pociąga za sobą pewne sankcje, zgodnie z umową.
 •  Indywidualny dobór pracowników zgodnie z wymaganiami klienta.

Opierając się na tak znaczących zaletach outsourcingu pracowników, warto zauważyć, że kluczowym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu umowy z firmą outsourcingową jest właściwe podejście do jego wyboru. To poziom kompetencji i reputacja agencji rekrutacyjnej powinny być kluczowe w wyborze partnera.

 

Wszystkie wady rozwiązania problemu kadrowego przez outsourcera wynikają z niewłaściwego wyboru firmy outsourcingowej. W związku z tym mogą wystąpić następujące problemy:

 1.  Personel będzie miał niższe kwalifikacje.
 2.  Nieprzestrzeganie warunków prywatności przedsiębiorstwa.
 3.  Niezrozumienie stylu korporacyjnego i nieprzestrzeganie zasad etycznych ważnych dla firmy.
 4.  Ponieważ nie ma kontroli zarządzania i dźwigni nacisku na personel, często konieczna jest interwencja przedstawiciela outsourcera.

Tak więc, aby outsourcing pracowników był naprawdę opłacalnym i skutecznym narzędziem zarządzania przedsiębiorstwem, i miał zalety a nie wady, ważne jest, aby zawrzeć go z firmą o nienagannej reputacji i doświadczeniu w tej branży usług.

Firma PAMIR Sp. z o. o. specjalizuje się w outsourcingu pracowników w branży obróbki metali w Polsce już od trzech lat. Również jesteśmy w stanie zapewnić pracowników w każdej branże, bez względu na skomplikowanie, ilość, terminy. Gwarantujemy jakość usług naszych specjalistów i spełnienie wszystkich zobowiązań umownych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj