Outsourcing pracowników z Ukrainy

0
535

Outsourcing pracowników z Ukrainy — skuteczne rozwiązanie niedoboru kadr

Współczesny rynek pracy w Polsce dość obszerny i samodzielny dobór wykwalifikowanej kadry dla swojej firmy powoduje pewne trudności. Wynika to z faktu, że nie można szybko zweryfikować zgodności wymaganych kwalifikacji z zgłoszonymi kandydatami, trzeba mieć specjalistę HR w swoim stanie, a także znać tajniki rejestracji pracowników, którzy nie są obywatelami Polski ani Unii Europejskiej. Ponadto potrzeba rejestracji dodatkowej liczby pracowników nie zawsze jest uzasadniona, jeśli są zatrudnieni do realizacji konkretnego projektu. Racjonalnym rozwiązaniem w tym przypadku jest zawarcie umowy outsourcingowej z firmą specjalizującą się w tym zakresie usług, np. z firmą PAMIR.

Outsourcing pracowniczy, co to jest?

Outsourcing pracowniczy jest skutecznym narzędziem zarządzania w celu poprawy wydajności przedsiębiorstwa. Opiera się na przeniesieniu funkcji innych niż podstawowe firmy do organizacji zewnętrznej specjalizującej się w tych usługach. Przetłumaczone z angielskiego oznacza przyciąganie zasobów zewnętrznych, na przykład do rekrutacji.
Zawarcie umowy outsourcingu pracowników z Ukrainy z firmą PAMIR Sp. z o. o. w Polsce, rozwiązujesz nie tylko problem niedoboru kadr o wymaganym profilu, ale także znacznie oszczędzasz, zwalniasz swoje zasoby na realizację zadań kluczowych.

Outsourcing pracowników z Ukrainy

Obecnie przepływ siły roboczej z Ukrainy rozszerza się, co pozwala przedsiębiorstwom w Polsce zatrudniać kadry na korzystniejszych warunkach. Dlaczego jest to korzystne dla polskich pracodawców:
Wszystkie kwestie o charakterze migracyjnym spoczywają na agencji rekrutacyjnej.
Nie ma potrzeby kontrolowania pracy specjalistów, ponieważ cała odpowiedzialność za wynik końcowy spoczywa na outsourcerze.
W przypadku niespełnienia zobowiązań umownych Agencja personalna rekompensuje straty polskiego przedsiębiorstwa.
Zawierając umowę outsourcingową, faktycznie zawierasz umowę o świadczenie usług z gwarancją ich wysokiej jakości wykonania.
Uzyskanie usług o wymaganych kwalifikacjach.

Outsourcing pracowników produkcyjnych

Proces produkcji, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach przemysłu stoczniowego, maszynowego, budowlanego, często wymaga spawaczy, instalatorów, ślusarzy o różnym poziomie szkolenia, ale zawsze wysokiej jakości i przyzwoitości. Zatrudnianie pracowników produkcyjnych może być konieczne w wielu przypadkach:
Do realizacji konkretnego projektu, na przykład do wznoszenia konstrukcji metalowych podczas budowy, wykonywania prac spawanych podczas montażu elementów konstrukcyjnych, rurociągu itp.
Pilna wymiana pełnoetatowego pracownika, który jest przymusowo nieobecny w miejscu pracy.
Do wykonywania różnych zadań produkcyjnych o charakterze pomocniczym, nie wymagających specjalnych umiejętności i kwalifikacji, np. złota rączka do sprzątania hal produkcyjnych, załadunku i rozładunku części lub konstrukcji itp.
Nasi pracownicy wykonają wszystko, co im powierzysz, z dużą odpowiedzialnością i na odpowiednim poziomie jakości.

Outsourcing pracowników, czy opłaca się?

Zatrudnienie pracowników w stanie lub zawarcie umowy z agencją rekrutacyjną zależy od tego, jak ważne jest dla Ciebie uzyskanie określonej jakości usług lub rozszerzenie siły roboczej na bieżąco. Opłacalne jest zamawianie usług outsourcingowych z następujących powodów:

  • Konieczne jest wykonanie konkretnego projektu, na przykład zbudowanie metalowej konstrukcji. Dalsza działalność przedsiębiorstwa nie będzie wymagała stałego zatrudnienia specjalistów tego profilu, np. ślusarza czy spawacza.
  • Odpowiedzialność za pracownika spoczywa na outsourcerze, to znaczy, że to on zapłaci mu wynagrodzenie, a wszystkie koszty związane z oficjalnym zatrudnieniem, szkoleniem i socjalizacją spoczywają na jego barkach.
  • Wszystkie podatki są również przenoszone na outsourcera.

Dlatego jeśli nie musisz utrzymywać personelu specjalisty, którego umiejętności zawodowe będą potrzebne od czasu do czasu, bardziej wskazane jest zamówienie usług outsourcingowych w celu rozwiązania określonych problemów. W odniesieniu do pracowników tymczasowych firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Oszczędzając czas i pieniądze, koncentrujesz się na podstawowych działaniach, napędzając w ten sposób rozwój swojej firmy.

Outsourcing pracowniczy, ile kosztuje?

To pytanie zależy od następujących czynników:

  1. Złożoność zadania.
  2. Kwalifikacje dobranego zespołu specjalistów.
  3. Termin realizacji projektu.
  4. Czas trwania dnia roboczego (obciążenie Dwusuwowe, trzysuwowe lub zwykłe).

Gdzie zamówić outsourcing pracowników w Polsce?

Firma PAMIR od ponad trzech lat świadczy przedsiębiorstwom w Polsce pomoc w doborze kadr, szybko i skutecznie rozwiązując problem niedoboru siły roboczej. Wśród naszych stałych partnerów są: stocznie, przedsiębiorstwa branży budowlanej i kolejowej, maszyn ciężkich i samochodowych. Zadzwoń lub zostaw swoje dane do oddzwonienia — jesteśmy pewni, że możemy Ci pomóc! U nas możesz zamówić usługi wysoko wykwalifikowanych spawaczy, monterów, ślusarzy, a także niewykwalifikowanych pracowników do rozwiązywania problemów związanych z obróbką metali.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj