Spawacze metoda 141 | Wynajem spawaczy TIG

0
1937

Spawacze metoda 141 | Wynajem spawaczy TIG

Spawanie rur ze stali nierdzewnejPo raz pierwszy metodę spawania łukowego zastosował w 1800 roku Humphrey David. Przez ponad 100 lat technologia procesu nie uległa poprawie. Dopiero na początku XX wieku naukowcy wprowadzili łuk elektryczny do gazu obojętnego, odkrywając w ten sposób nowy rodzaj spawania — TIG.

Tungsten inert Gas oznacza spawanie łukiem argonowym. Łączy obiekty za pomocą elektrody nie topiącej się wolframu, która jest umieszczana w obojętnym gazie ochronnym. Odkrycie to umożliwiło spawanie metali złożonych, na przykład magnezu z aluminium. Zastosowanie nowej technologii jest również skuteczne, gdy konieczne jest uzyskanie cienkich szwów «biżuterii».

Nasza firma specjalizuje się w świadczeniu usług spawalniczych, w tym spawaniu metodą TIG 141 oraz wynajmie spawaczy TIG w Polsce.

Spawanie TIG Metoda 141
Spawanie rury ze stali nierdzewnej

Spawanie metodą TIG 141-cechy

Ta technika jest bardzo istotna podczas pracy z następującymi metalami:

 1. 1. Stal nierdzewna i jej stopy z innymi metalami;
 2. 2. Stalami węglowymi;
 3. 3. Aluminium i jego stopów.

Spośród wszystkich rodzajów spawania technologia ta ma najszerszy zakres możliwości. Jak wykonuje się spawanie TIG: Elektroda wolframowa jest przymocowana w specjalnym palniku w urządzeniu przewodzącym. Doprowadzono do niej Kabel przewodzący prąd i gaz obojętny. Główną cechą tej techniki jest strumień argonu wychodzący z dyszy palnika, skutecznie chroni obszar spawania przed kontaktem z powietrzem, eliminując procesy utleniania i azotowania. Jeśli konieczne jest wypełnienie szwu, drut wypełniający jest dodatkowo ręcznie podawany do łuku. Zaleca się wybranie go z tego samego metalu lub blisko niego, co Metal roboczy.

Spawanie TIG metoda 141 Przytop
Spawanie TIG rury nierdzewnej. Przytop

Zalety spawania METODĄ TIG 141

Wśród najważniejszych zalet spawania TIG można wyróżnić:

 • Możliwość spawania bardzo cienkich powierzchni metalowych (0.5 mm).
 • Uzyskanie szwów o nienagannej jakości.
 • Szeroka gama metali i stopów roboczych, w szczególności aluminium i stali nierdzewnej.
 • Brak rozprysków stopionego metalu.
 • Wysokie właściwości estetyczne.
 • Bezpieczeństwo-eliminowane są sytuacje wybuchowe.
 • Łatwa kontrola parametrów łuku.

Wszystkie te cechy pozwalają na wykorzystanie tej technologii w obszarach produkcji, w których wysoka jakość połączeń spawanych ma ogromne znaczenie. Na przykład spawanie TIG jest poszukiwane w przemyśle lotniczym, spożywczym i medycznym, rafinacji ropy naftowej i energetyce cieplnej, przemyśle stoczniowym i motoryzacyjnym.

Spawanie TIG Rura nierdzewna
Spawanie TIG. Rura nierdzewna

Wady spawania TIG

Jedną z głównych wad tej technologii jest wysokie kwalifikacje spawacza TIG. Mistrz z niewielkim doświadczeniem nie poradzi sobie z pracą prawidłowo, co oznacza, że zagrożone jest niezawodne połączenie spawane. Warto również zwrócić uwagę:

 1.  Niska wydajność tej metody.
 2.  Potrzeba starannego podejścia w przygotowaniu powierzchni spawalniczych.
 3.  Niska mobilność dzięki obecności butli gazowej.
 4.  Niska wydajność podczas pracy z grubymi metalami.

Dlatego ta technologia jest lepsza, jeśli potrzeba uzyskania wysokiej jakości połączenia spawanego jest wyższa niż czas potrzebny na proces spawania.

Przeczytaj o spawanie metodą 135 pułautomatem.

Spawanie TIG Rura nierdzewna
Spawanie TIG. Rura nierdzewna

Spawanie stali nierdzewnej metodą TIG 141

W przypadku spawania stali nierdzewnej i jej stopów technika ta jest optymalna, ponieważ: * Pozwala uzyskać nieskazitelną jakość i piękno szwów.

* Dostępne do realizacji we wszystkich pozycjach przestrzennych.

* Brak odprysków i wtrąceń żużla w spoinie.

Gdzie zamówić spawanie metodą TIG w Polsce? W naszej firmie mogą Państwo zamówić wszelkiego rodzaju usługi spawalnicze w Polsce, w tym spawanie metodą TIG. Specjalizujemy się również w outsourcingu spawaczy o wysokich kwalifikacjach. Zadzwoń, a pomożemy rozwiązać Twoje problemy ze spawaniem lub poszukiwaniem profesjonalnych spawaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj